Oktober 2020

DagAktiviteter
Tor 1

18:00‑19:00 Orange/lila/gul träning, Tallbohovsskolan, Söderhöjden

Fre 2  
Lör 3

Tävling: Ungdomsserien, Regionsfinal, Bruket (P)

Ungdoms-Tävling: 10:00 Ungdomsserien, Regionsfinal Norr, Bruket99

Sista anmälningsdag: Ungdomsserien - Funktionärsanmälan

Ungdomsserien - Funktionärsanmälan20

Sön 4

Tävling: Mälarö medeldistans, Ekerö62

Granskog uthyrt: 09:00‑13:00 Mikael Svalling

Sista anmälningsdag: 19:00 Måndagsstyrkan

Mån 5

19:00 Måndagsstyrkan22

Tis 6

18:00 Nattsprint, Veddestaspåret

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog, Granskog

Ons 7

Onsdagstempo, Bolindervallen

Tor 8

18:00‑19:00 Orange/lila/gul träning, Fjällenskolan Viksjö, Ekollongränd

Fre 9  
Lör 10

Budkavle: 09:00 25manna INSTÄLLD, Flemingsberg

SM sprint i Örebro11

Sön 11

Tävling: 09:00 25mannamedeln INSTÄLLD, Flemingsberg

Mån 12

18:30‑20:30 Järfälla Skidklubb Årsmöte, Granskog

19:00‑21:00 Legionsstyrka, Hemma eller Olovslundsskolan

Tis 13

18:00 Terräng KM, Tånglöt/Granskog beroende på grupp

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog, Granskog

Sista anmälningsdag: Luffarligan, Granskog

Sista anmälningsdag: Nordcupen, deltävling 1

Ons 14

10:00‑13:00 Luffarligan, Granskog

18:00 Onsdagstempo, Bolindervallen

Luffarligan, Granskog12

Tor 15

18:00 Fina enarna Nattsprint, Granskog

18:00 Orange/lila/gul-träning, se "fina enarna"

19:30‑20:30 Möte med JOK jun/sen elitlöpare, Granskog

Fre 16  
Lör 17

08:00 Gemensam resa till USM sprint8

Tävling: 10:00 USM Sprint8

10:00 Tjejträning

Tävling: 10:00 Nordcupen, deltävling 1, Ursviks spårcentral, Sundbyberg40

Sista anmälningsdag: Norrortsdubbeln

Sön 18

Tävling: 10:00 Medeldistans för D/H15-16 i samband med USM, sprint7

19:30‑21:00 E&T&T, Digitalt

Sista anmälningsdag: Oktoberracet

Sista anmälningsdag: Haningenatten

Sista anmälningsdag: Strängnäs höstmedel

Sista anmälningsdag: Norrortsdubbeln - Etapp 1 Sprint

Sista anmälningsdag: Norrortsdubbeln - Etapp 2 Lång/Ultralång

Mån 19

19:00‑21:00 Styrka, Hemma eller Olovslundsskolan

Tis 20

18:00 Speedsprint, Granskog

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog, Granskog

Sista anmälningsdag: Niklas nattmacka

Ons 21

18:00 Onsdagstempo, Bolindervallen

Tor 22

18:00‑19:00 Orange/lila/gul träning - cykelorientering (alt. till fots), Säby gård

18:00 Niklas nattmacka, Granskog22

Fre 23

Tävling: Haningenatten, Rudan10

Sista anmälningsdag: Norrortsdubbeln - funktionärsanmälan

Lör 24

Budkavle: Haninge, sprintstafett, Rudan

Tävling: Strängnäs höstmedel, Stängnäs18

Granskog uthyrt: 09:00‑13:00 Mikael Svalling

Tävling: 10:00 Norrortsdubbeln - Etapp 1 Sprint, Bredden28

Norrortsdubbeln9

Norrortsdubbeln - funktionärsanmälan13

Halikko-viesti16

Sön 25

Tävling: Oktoberracet, Enköping16

Tävling: 10:00 Norrortsdubbeln - Etapp 2 Lång/Ultralång, Rösjöbadet19

Sista anmälningsdag: Höstlunken

Sista anmälningsdag: medel KM Järfälla OK & Attunda OK

Mån 26

19:00‑21:00 Styrka, Hemma eller Olovslundsskolan

Tis 27

Ungdomsträning 6-12år - Höstlov!!

Ons 28  
Tor 29  
Fre 30

Sista anmälningsdag: Elitstafett - Tisarjakten

Lör 31

Tävling: 09:30‑12:00 medel KM Järfälla OK & Attunda OK, Runbyskolan48