Årets Segertåg

På denna sida sammanställer vi alla som kliver på årets segertåg. För att hamna på listan måste man ha vunnit en tävling i orientering. Är det sen en internationell, nationell eller distriktstävling spelar ingen roll . (Datat hämtas automatiskt från Eventor och WinSplit)

- En seger är en seger -

Datum Namn Klass Tävling
2020-05-17 Evelina Gönczi Vit D Vårruset etapp 2 (i Ängsjö)
2020-05-17 Felicia Stenlund Vit D Vårruset etapp 2 (i Ängsjö)
2020-05-17 David Nyman Vit H Vårruset etapp 2 (i Ängsjö)
2020-05-17 Julia E Pettersson Gul D Vårruset etapp 2 (i Ängsjö)
2020-05-17 Samuel Andersson Gul H Vårruset etapp 2 (i Ängsjö)
2020-05-17 Fiffi Malmström Orange D Vårruset etapp 2 (i Ängsjö)
2020-05-17 Noah Mehreteab Orange H Vårruset etapp 2 (i Ängsjö)
2020-05-17 Miia Roller Lila D Vårruset etapp 2 (i Ängsjö)
2020-05-17 Jesper Åkesson Lila H Vårruset etapp 2 (i Ängsjö)
       
2020-05-03 Tuva Broms Vit D Vårruset
2020-05-03 David Nyman Vit H Vårruset
2020-05-03 Julia E Pettersson Gul D Vårruset
2020-05-03 Samuel Andersson Gul H Vårruset
2020-05-03 Ida Pettersson Orange D Vårruset
2020-05-03 Hampus Sundberg Orange H Vårruset
2020-05-03 Miia Roller Lila D Vårruset
2020-05-03 William Grunder Lila H Vårruset
2020-04-05 Susen Lösch Damer Viksjö Trail Run
2020-04-05 Helena Hjertén Damer Kort Viksjö Trail Run
2020-04-05 Johan Sköld Herrar Kort Viksjö Trail Run
2020-04-05 Julia Pettersson Flickor Viksjö Trail Run
2020-04-05 Max Boström Pojkar Viksjö Trail Run
2020-03-27 Ann Roller D50 Sumpnatta
2020-03-17 Edvin Pettersson Mycket Lätt Natt-KM Ungdom
2020-03-17 Lizzie Stehn Lätt 2,5 km Natt-KM Ungdom
2020-03-17 David Nyman H10 Natt-KM Ungdom
2020-03-17 Ida Pettersson D12 Natt-KM Ungdom
2020-03-17 Max Boström H12 Natt-KM Ungdom
2020-03-17 Hampus Sundberg H14 Natt-KM Ungdom
2020-03-17 Stina Pedersen D14 Natt-KM Ungdom
2020-03-17 Anton Mörkfors Medelsvår 3 km Natt-KM Ungdom
2020-03-12 Leif Mörkfors Mellan 3,5 Veterantour
2020-03-08 Mårten Waldenfjord Bana B Vinterserien
2020-03-04 Miia Roller D16 Natt-KM
2020-03-04 Jesper Åkesson H16 Natt-KM
2020-03-04 Sofia Edvardsson D18 Natt-KM
2020-03-04 Erik Bovallius H18 Natt-KM
2020-03-04 Niklas Svensson H21 Natt-KM
2020-03-04 Märit Nordlund D40 Natt-KM
2020-03-04 Maria Pedersen D45 Natt-KM
2020-03-04 Nils Edvardsson H45 Natt-KM
2020-03-04 Ann Roller D50 Natt-KM
2020-03-04 Eric Roller H50 Natt-KM
2020-03-04 Thomas Pettersson H55 Natt-KM
2020-03-04 Jan Nettelbjer H60 Natt-KM
2020-03-04 Kjell Lindblom H65 Natt-KM
2020-03-04 Hans Sylvan H75 Natt-KM
2020-02-28 Nils Edvardsson H45 Sverigepremiären, natt
2020-02-16 Theodor Karlsson Brabie Avkortad lång (blå/svart) Vintercupen Etapp 6
2020-02-14 Susen Lösch 10 Km Dam Ärla Mid-winter night trail
2020-02-08 Jesper Åkesson 13-16 VOF Ungdom, Upptakt för ungdomar
2020-02-08 Anton Silier Extra Lång Vinterorientering
2020-01-22 Lars Norgren Kort Herr Vinternattcup
2020-01-22 Louise Nilsson Kort Dam Vinternattcup
2020-01-15 Susen Lösch Damer Mila Stockholm by Night, #3

Tidigare år:

Uppdaterad: 2020-05-18 av Thierry R.