Årets Segertåg

På denna sida sammanställer vi alla som kliver på årets segertåg. För att hamna på listan måste man ha vunnit en tävling i orientering. Är det sen en internationell, nationell eller distriktstävling spelar ingen roll.

- En seger är en seger -

Datum Namn Klass Tävling
2019-01-13 Christoffer Schönning Bana A Vinterserien
2019-01-23 Carin Homann Kort Dam Vinternattcup 3
2019-01-23 Thomas Pettersson Mellan Herr Vinternattcup 3
2019-02-10 Theodor Karlsson Brabie H16 NärskidO
2019-03-06 Ola Bovallius Mellan Herr Vinternattcup 5
2019-03-06 Oskar Edvardsson Lång Herr Vinternattcup 5
2019-03-17 Anne Lundmark D70 Gustavsbergs OK, medeldistans
2019-03-17 Anton Silier H18 Gustavsbergs OK, medeldistans
2019-03-17 Jonatan Anderson H14 Gustavsbergs OK, medeldistans
2019-03-23 Norton Sundstén U2 Nyköpingsorienteringen
2019-03-29 Birgitta Billstam D70 Sumpnatta
2019-03-30 Mårten Waldenfjord H45 Kringelträffen, dag 1
2019-03-30 Noel Waldenfjord H20 Kringelträffen, dag 1
2019-03-30 Peter Lundberg H60 Kringelträffen, dag 1
2019-03-31 Christoffer Schönning Öppen motion 8 Kringelträffen, dag 2
2019-03-31 Theodor Karlsson Brabie H16 MTBO, DM, Södermanland + Stockholm och Kringelträffen
2019-04-05 Birgitta Billstam D70 Grymnatta
2019-04-05 Jonatan Anderson H14 Grymnatta
2019-04-05 Thomas Pettersson H55 Grymnatta
2019-04-07 Alva Lind Sundin Inskolningskavle Rånässtafetten
2019-04-07 Anne Lundmark D70 Lovömedeln
2019-04-07 Edith Lindén Inskolningskavle Rånässtafetten
2019-04-07 Jon Sundberg Öppen Budk Rånässtafetten
2019-04-07 Peter Lundberg H60 Lovömedeln
2019-04-11 Benjamin Hjertén ÖM3 Motionsorientering - Granskog
2019-04-11 Johan Westring ÖM8 Motionsorientering - Granskog
2019-04-11 Jon Sundberg ÖM5 Motionsorientering - Granskog
2019-04-11 Melker Palm ÖM1 Motionsorientering - Granskog
2019-04-13 Nils Edvardsson Öppen 8 Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln
2019-04-14 Anne Lundmark D70 Enenracet
2019-04-20 Anne Lundmark D70 Uppsala möte, sprint
2019-04-21 Ida Pettersson D10 Anebyorienteringen, medel
2019-04-21 Oskar Edvardsson H20 Elit Uppsala möte, medel
2019-04-21 Peter Lundberg H60 OK Klemmingen/Södertälje IF, lång
2019-04-22 Birgitta Billstam D70 Uppsala möte, lång
2019-04-27 Mårten Waldenfjord H45 OL-rounden, dag 2
2019-04-27 Urban Boström H70 Solna OK medel-KM
2019-05-01 Benjamin Langerak H20 IFK Lidingö, medeldistans
2019-05-01 Peter Lundberg H60 IFK Lidingö, medeldistans
2019-05-02 Anna Ahlbin D16 Kort Ungdomsserien, #1, krets Norr 2
2019-05-02 Bella Pedersen D16 Ungdomsserien, #1, krets Norr 2
2019-05-02 David Nyman H10 Ungdomsserien, #1, krets Norr 2
2019-05-02 Helena Sellmark ÖM3 Motionsorientering - Viksjö
2019-05-02 Jonas Åström ÖM5 Motionsorientering - Viksjö
2019-05-02 Kasper Åberg Ekstrand H12 Kort Ungdomsserien, #1, krets Norr 2
2019-05-02 Marcus Grunder H14 Ungdomsserien, #1, krets Norr 2
2019-05-02 Melvin Binnberg U2 Ungdomsserien, #1, krets Norr 2
2019-05-02 Moa Roll D14 Kort Ungdomsserien, #1, krets Norr 2
2019-05-02 Per Lind ÖM8 Motionsorientering - Viksjö
2019-05-02 Simon Anderson H12 Ungdomsserien, #1, krets Norr 2
2019-05-02 Tina Eriksson Edén ÖM6 Motionsorientering - Viksjö
2019-05-02 Vera Enbom D12 Kort Ungdomsserien, #1, krets Norr 2
2019-05-03 Justus Hedin Öppen 1 Swedish League, #4, sprint (WRE) + nationell tävling
2019-05-04 Birgitta Billstam D70 Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävling
2019-05-05 Birgitta Billstam D70 Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävling
2019-05-05 Mårten Waldenfjord H45 Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävling
2019-05-08 Anders Boström H35 DM, sprint, Stockholm
2019-05-08 Angelica Granholm Öppen motion 1 DM, sprint, Stockholm
2019-05-08 Birgitta Billstam D70 DM, sprint, Stockholm
2019-05-08 Nils Edvardsson H45 DM, sprint, Stockholm

Tidigare år:

Uppdaterad: 2019-05-11 av Thierry R.