Oktober 2020

DagAktiviteter
Tor 1

18:00‑19:00 Orange/lila/gul träning, Tallbohovsskolan, Söderhöjden

Fre 2  
Lör 3

Tävling: Ungdomsserien, Regionsfinal, Bruket (P)

Ungdoms-Tävling: 10:00 Ungdomsserien, Regionsfinal Norr, Bruket99

Sön 4

Tävling: Mälarö medeldistans, Ekerö62

Granskog uthyrt: 09:00‑13:00 Mikael Svalling

Mån 5  
Tis 6

18:00 Nattsprint, Veddestaspåret

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog, Granskog

Ons 7

Onsdagstempo, Bolindervallen

Tor 8

18:00‑19:00 Orange/lila/gul träning, Fjällenskolan Viksjö, Ekollongränd

Fre 9  
Lör 10

Budkavle: 09:00 25manna INSTÄLLD, Flemingsberg

Sön 11

Tävling: 09:00 25mannamedeln INSTÄLLD, Flemingsberg

Mån 12

18:30‑20:30 Järfälla Skidklubb Årsmöte, Granskog

Styrka: 19:00‑21:00 Legionsstyrka, Hemma eller Olovslundsskolan

Tis 13

18:00 Terräng KM, Tånglöt/Granskog beroende på grupp

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog, Granskog

Ons 14

10:00‑13:00 Luffarligan, Granskog

18:00 Onsdagstempo, Bolindervallen

Tor 15

18:00 Fina enarna Nattsprint, Granskog

18:00 Orange/lila/gul-träning, se "fina enarna"

19:30‑20:30 Möte med JOK jun/sen elitlöpare, Granskog

Fre 16  
Lör 17

08:00 Gemensam resa till USM sprint8

Tävling: 10:00 USM Sprint8

10:00 Tjejträning

Tävling: 10:00 Nordcupen, deltävling 1, Ursviks spårcentral, Sundbyberg40

Sön 18

Tävling: 10:00 Medeldistans för D/H15-16 i samband med USM, sprint7

19:30‑21:00 E&T&T, Digitalt

Mån 19

Styrka: 19:00‑21:00 Styrka, Hemma eller Olovslundsskolan

Tis 20

18:00 Speedsprint, Granskog

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog, Granskog

Ons 21

18:00 Onsdagstempo, Bolindervallen

Tor 22

18:00‑19:00 Orange/lila/gul träning - cykelorientering (alt. till fots), Säby gård

18:00 Niklas nattmacka, Granskog

Fre 23

Tävling: Haningenatten, Rudan10

Lör 24

Budkavle: Haninge, sprintstafett, Rudan

Tävling: Strängnäs höstmedel, Stängnäs18

Granskog uthyrt: 09:00‑13:00 Mikael Svalling

Tävling: 10:00 Norrortsdubbeln - Etapp 1 Sprint, Bredden35

Sön 25

Tävling: Oktoberracet - INSTÄLLT, Enköping

Tävling: 10:00 Norrortsdubbeln - Etapp 2 Lång/Ultralång, Rösjöbadet14

Mån 26

Styrka: 19:00‑21:00 Styrka, Hemma eller Olovslundsskolan

Tis 27

Ungdomsträning 6-12år - Höstlov!!

18:00 Istället för höstlov: Svårientering

Tävling: 19:00‑21:00 Solna OK Natt-KM, Granskog

Ons 28

18:00 Onsdagstempo, Ryssgravens parkering, Kungsängen

Tor 29

18:30 Danderydreflexen, Sätraängsvägen

Fre 30  
Lör 31

Tävling: Medel KM flyttat till 5 dec