Mars 2020

DagAktiviteter
Sön 1  
Mån 2

19:00‑21:00 Vasaloppsstyrka, Olovslundsskolan

Tis 3

Soppan: Langerak

18:00 Distansträning. Hemlängtan., Kungsängen/Stäket se mer info

18:00 Ungdomsträning 6-12år Vattmyraskolan

19:45‑21:00 Intro om motionsbanläggning, Styrelserummet, Granskog

20:15‑21:00 Jun/sen Elitmöte, Granskog

Ons 4

Tävling: 18:30 Natt-KM vid Hällkana, Hällkana54

Tor 5

18:00 Intervaller, Granskog

19:45 Teori, Granskog

Fre 6  
Lör 7

08:00‑12:00 Granskog/bastubyggnaden uthyrt mellan kl. 8:00-12:00: Städning

10:00‑13:00 Tjejträning för 13 år och äldre, Granskog

Granskog uthyrt: 13:00‑17:00 OK Denseln

Sön 8

Granskog uthyrt: 11:00‑15:00 OK Kåre

Mån 9

19:00‑21:00 Frälsningsarmestyrka nej främlingslegionstyrka var det, Olovslundsskolan

Tis 10

Soppan: Asbjörn

Motionsledare: Birgitta B

18:00 Ungdomsträning 6-12år Vattmyraskolan

18:00 Teknik, Bro Ridskola (P)

20:00 Vårkickut förberedelse, Granskog, styrelserummet

Ons 11

Tävling: Miia Stockholm by Night, #5, final, Tullinge8

Tor 12

Senaste anmälan: 13-14 träffar varandra #3

Fre 13  
Lör 14

Granskog uthyrt: 13:00‑18:00 SNO

Sön 15

13-14 träffar varandra #3

09:00‑14:00 Vårkickut, Granskog

18:30 Elit & träning & tävling, Telefon/Video

Mån 16

19:00‑21:00 OBS! Hemmastyrka, Hemma hos var och en, klicka och se mer

Tis 17

Soppan: INSTÄLLD soppa

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

18:00 Teknik, Ängsjö friluftsgård (P)

Tävling: 18:30‑20:00 Natt-KM HD10-14 (finns öppen bana), Granskog41

Ons 18

19:00 VinterNattCup#6 ERSÄTTS med annan träning, Görvälnsbadet (P)15

Tor 19

18:00 Vårspring för JOK junior/senior elit, Granskog

18:00 Vårspring även för övriga (orange/lila/svart etc), Granskog

Fre 20

19:30‑21:30 Granskog uthyrt/Frank

Lör 21

08:00‑12:00 Granskog/bastubyggnaden uthyrt mellan kl. 8:00-12:00: Städning

Sön 22

Tävling: 10:00 Kringelträffen INSTÄLLD, Järna

19:00‑21:00 Ungdomsektionsmöte, Granskog

19:00 E&T&T, Videomöte

Mån 23

19:00‑21:00 Hemmastyrka, se info klotterplanket 22 mars

Tis 24

Soppan: INSTÄLLD

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

18:00 Teknik, Granskog, Samling UTOMHUS utanför skidstugan

Ons 25

18:00 1000 m intervaller SAAB-rakan, SAAB-rakan

Tor 26  
Fre 27

Tävling: Sumpnatta, Ursvik20

Lör 28

Tävling: Nyköpingsorienteringen INSTÄLLD, Buskhyttan

10:00‑11:00 Veckans bana. Obs egen utskrift, Se mer info

Sön 29

Tävling: Skid-O: SkidO, SM, sprintprolog och publiktävling, Boden INSTÄLLD, Boden

Budkavle: 09:30 Måsenstafetten INSTÄLLD, Buskhyttan

Mån 30

Tävling: Skid-O: SkidO, SM, jaktstart, Boden INSTÄLLD, Boden

19:00‑21:00 Virtuell-styrka, Hemma

Tis 31

Soppan: INSTÄLLD soppa

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

18:00‑19:30 Tisdagsträning, OBS olika samlingsplatser, Granskog/Tånglöt