April 2020

DagAktiviteter
Ons 1

18:00 Intervaller, Bolindervallen

Tor 2  
Fre 3

Tävling: 21:00 Grymnatta INSTÄLLD, Tillfället

Lör 4

Tävling: Kolmårdsdubbeln, medel INSTÄLLD, Norrköping

Tävling: SM, ultralång, och Swedish League, #1 INSTÄLLD, Västervik

Tävling: 12:00 Lännamedeln INSTÄLLD, Hagby

Sön 5

Budkavle: Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskaveln INSTÄLLD, Norrköping

Budkavle: Rånässtafetten INSTÄLLD, Rånäs

Tävling: Kolmårdsdubbeln, individuella öppna klasser INSTÄLLD, Norrköping

19:00 E&T&T-sektionsmöte, Digitalt

Mån 6

19:00‑21:00 Styrka, Viksjö utegym

Tis 7

Soppan: Ingen soppa (påsklov)

18:00 Ingen ungdomsträning 6-12år - Påsklov!

18:00 Teknik, Granskog

Ons 8

18:00 Snabbdistans, Granskog

Tor 9  
Fre 10

Tävling: Arosträffen INSTÄLLD, Västerås

Budkavle: 21:00 Stigtomtakavlen INSTÄLLD, Berga

Lör 11

Tävling: Stigtomtakavlen, individuella öppna klasser INSTÄLLD, Berga

10:00‑13:00 Motionsorientering INSTÄLLD, Granskog

Sön 12  
Mån 13

Tävling: OK Ravinen INSTÄLLD, Nacka

Tävling: Ärlamedeln INSTÄLLD

19:00 Gemensam hemmastyrka, använd länk på klotterplanket 2020-03-29 14:20:08

Tis 14

18:00 Teknik, Bodaäng (P)

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

Tävling: 19:00 Tiomilarepet INSTÄLLD

Ons 15

18:00‑19:00 Onsdagstempo, Bolindervallen

Tor 16

18:00‑20:00 Löpträning i skog, Granskog

18:00‑19:00 Orange/lila/gul träning, Säby gårds Parkering

Fre 17

Tävling: SM, natt, och Swedish League, #2 INSTÄLLD, Åkersberga

Lör 18

Tävling: Täby OK, medel INSTÄLLD, Gillingekrossen

Sön 19

Tävling: Täby OK, lång INSTÄLLD, Gillingekrossen

19:00 E&T&T-sektionsmöte, Digitalt

Mån 20

19:00‑21:00 Throwbackstyrka med Hertis

Tis 21

18:00 Teknik, Kallhällsbadet (P)

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

Ons 22

18:00‑19:00 Onsdagstempo med Hertis, Bolindervallen

Tor 23

17:00 Motionsorientering Ursvik, Ursvik

18:00 Orange-torsdag Görväln, Görvälns slott

Fre 24

Tävling: Uppsala möte, natt INSTÄLLD, Skyttorp

Lör 25

Tävling: Uppsala möte, medel INSTÄLLD, Södra Lunsen

Tävling: IFK Lidingö medeldistans INSTÄLLD

Sön 26

Tävling: Uppsala möte, lång INSTÄLLD, Södra Lunsen

Tävling: Gustavsbergs OK INSTÄLLD

JAS elit: 10:00‑12:00 Sprintintervaller

10:30‑11:30 Sprintträning ungdom, Fjällenskolan

Mån 27

19:00‑21:00 Gemensam hemmakrabbstyrka

Tis 28

18:00 Teknik, Bodaäng (P)

18:00‑20:00 Kapacitetsanalys, Granskog

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

Ons 29

18:00 Onsdagstempo, Bolindervallen

Tor 30

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog