Maj 2020

DagAktiviteter
Fre 1

Tävling: Silverjakten INSTÄLLD, Sala

Tävling: Klemmingekampen INSTÄLLD, Nykvarn

Granskog uthyrt: 09:00‑13:00 Mikael Svalling

10:00‑11:00 Orange/lila/gul träning, Sandviksskolans parkering, Penselgränd i Viksjö

10:00‑12:00 Helgträning: Sprintintervaller

Tävling: 13:00 Tiomila jubileumstävling - INSTÄLLD eller genomförs vid annan tidpunkt, Tranbygge

Tävling: 18:00 Tiomila in Upplands Bro, Open Individual Friday INSTÄLLD, Tranbygge

Lör 2

Budkavle: Tiomila i Upplands Bro INSTÄLLD, Tranbygge

Tävling: 10:00 Tiomila in Upplands Bro, Open Individual Saturday INSTÄLLD, Tranbygge

17:00 Motionsorientering Ursvik, Ursvik

Sön 3

10:00 Vårruset47

19:00 E&T&T

Mån 4

19:00‑21:00 Gemensam hemmaStar Warsstyrka på Saras födelsedag, Online

Tis 5

18:00 Teknik, Söderhöjden, Samlingsplats se beskrivning

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

18:00‑19:30 Samlingsplats svart/elit/äldre, Sydvästra änden IKEA P

18:00‑19:15 Samlingsplats orange/lila, Tallbohovsskolan Ö sidan

Ons 6

18:00 Onsdagstempo, Granskog

Tävling: 18:30 DM, sprint, Stockholm INSTÄLLD, Erikdalsbadet

Tor 7

18:00‑20:00 Kapacitetsanalys, P Säbysjöns södra ände, samling älgkärrstippens högsta punkt kl 18:

18:00 Orange-torsdag Norra Stäket, Biskop Brasks gränd

Fre 8

Budkavle: 19:00 StOF:s träningsstafett

Lör 9

08:00‑10:30 Helgträning i Granskog, Granskog

Tävling: 11:00 Swedish League #3, medel, juniorer + nationell tävling INSTÄLLD, Roslagen

Sön 10  
Mån 11

17:00 Motionsorientering Ursvik, Ursvik

19:00‑21:00 Främlingsarméns styrka, Online

Tis 12

18:00 Teknik, Rösjöbadet

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

Ons 13

Tävling: 17:30‑18:00 Uppvärming inför onsdagstempo, Bolinder IP

Tävling: 18:00‑19:00 Intervaller på Bolinder, Bolinder IP

Tävling: 18:30 Stockholm City Cup, #1 INSTÄLLD, KTH

Tor 14

18:00‑19:15 Träning för orange, lila ungdomsgrupper och äldsta gruppen i 7-12 (gul), Bodaäng (P)

Fre 15  
Lör 16

10:00 Motionsorientering i Upplands Väsby, Runby

10:00‑12:00 Helgträning

Sön 17

Tävling: 10:00 Vårruset etapp 2 (i Ängsjö)

19:30‑21:00 E&T&T möte, Digitalt

Mån 18

Tävling: 18:30 Skogsflikematch Uppland vs Stockholm INSTÄLLD, Granskog

19:00‑21:00 Styrka - British Style

Tis 19

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

18:00 Teknikträning, Sandvik

Tävling: 18:30 Stockholm City Cup, #2 INSTÄLLD, Farsta

Ons 20

18:00 Hägerstalundskrossen, Hägerstalund

Tor 21  
Fre 22  
Lör 23  
Sön 24  
Mån 25

17:00 Motionsorientering Ursvik

19:00‑21:00 Säsongsavslutningsstyrka, Hemma

Tis 26

18:00 Poäng-OL Viksjö

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

Ons 27

17:30‑18:00 Uppvärming inför onsdagstempo

18:00‑19:00 Intervaller på Bolinder

Tävling: 18:30 Stockholm City Cup, #3 INSTÄLLD, Karolinska Västra

Tor 28

18:00‑19:00 gul/orange/lila torsdag, Gocartbanan Stäket

Fre 29

18:00 Nybörjarkurs vuxna. Separat inbjudan, Granskog

Lör 30

08:00 Nybörjarkurs vuxna. Separat inbjudan, Granskog

Tävling: 10:00 SM, sprint, och Swedish League, #5 INSTÄLLD, Växjö

Sön 31

08:00 Nybörjarkurs vuxna. Separat inbjudan, Granskog

Tävling: 10:00 Träningstävling i Törnskogen 31 maj, Törnskogen38

10:30 Vuxenkurs

19:00‑21:00 Styrelsemöte