Juni 2020

DagAktiviteter
Mån 1

17:00 Motionsorientering Ursvik

18:30 Backträning Bruketbacken, Bruket Liftstugan

Tis 2

18:00 Teknik, Görvälnsbadet (P)

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

Ons 3

Budkavle: Centrum Team Sprint INSTÄLLD, Havet

18:00 Onsdagstempo, Stäksöns gamla banvall

19:00‑20:30 Möte motionskommittén (digitalt)

Tor 4

18:00‑19:00 Orange-Torsdag med Veckans bana Special!, Vändplan Mejerivägen

Extern karta 1017

Fre 5

Granskog uthyrt: 18:00 Henrik Hansson

Lör 6  
Sön 7

Tävling: 10:00‑12:00 Lång-KM för Järfälla OK, Hällsbostugan, Sigtuna79

19:30‑21:00 E&T&T möte, Digitalt

Mån 8

17:00 Motionsorientering Ursvik

Tävling: 18:30 LångKM upp till 14, Lillsjöbadet, Kungsängen42

18:30 Backträning Bruket, Liftstugan Bruketbacken

Tis 9

18:00 Istället för Davidsfighten - Jannefighten, Ängsjö friluftsgård (P)

18:00 Avslutning 6-12år Granskog, Granskog

Ons 10

18:00 Onsdagstempo, Bolindervallen

Tor 11

18:00‑20:00 Försommarspring, Granskog

19:15‑20:15 Elitlöparnas möte, Granskog

Fre 12  
Lör 13

Budkavle: 09:30 Norrortsutmaningen4L

10:00 Jukolaträning 13-14 juni51

JAS elit: 10:00 Teknikträning8

Budkavle: 14:00‑09:00 Napapiiri Jukola INSTÄLLD, Rovaniemi, Finland

Laguppställning för Norrortsutmaningen

Sön 14

Jukolaträning 13-14 juni51

Mån 15

18:30‑20:00 Backträning Bruket, Liftstugan Bruketbacken

Tis 16

18:00‑20:00 Sluggerupptakt, Ängsjö friluftsgård (P)

Ons 17

18:00 Onsdagstempo, Bolindervallen

Tor 18

17:00 Motionsorientering Ursvik

18:00‑20:00 Terränglöpning, Ängsjö

Fre 19  
Lör 20  
Sön 21

10:00 Sommartrail Ängsö, Ängsö Slott

Mån 22

18:30 Backträning Bruket, Liftstugan Bruketbacken

Tis 23

18:00 Sommartisdag, Hällkana

Sista anmälningsdag: Trekvällars

Ons 24

18:00 Onsdagstempo, Bolindervallen

Tor 25

18:00‑20:00 Terränglöpning Ursvik, Stora parkeringen vid Ursviks motionsgård

Sista anmälningsdag: Tjeckisk stafett

Fre 26  
Lör 27

Granskog uthyrt: 10:00‑14:00 Mikael Svalling

JAS elit: 10:00‑12:00 Tjeckisk stafett12

Sista anmälningsdag: Idre Fjäll Träningsvecka

Sön 28

19:30‑21:00 E&T&T, Digitalt

Mån 29

18:30 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Tis 30

Tävling: 13:00 Trekvällars, Strålsjö43

18:00 Sommartisdag, Kallhällsbadet (P)