Augusti 2020

DagAktiviteter
Lör 1

Elit: 10:00 Fjäril medel

Sön 2

10:00 Fjäril medel, Laggatorp (Arlanda N)

Mån 3

09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog

18:30 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Tis 4

09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog

18:00 Slugger, Ängsjö

Ons 5

09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog

17:30 Onsdagstempo, Berghemsparken

Tor 6

09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog

17:00 Motionsorientering Ursvik

18:00‑20:00 Sensommarspring, Granskog

Fre 7

09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog

Tävling: 14:00 Rånö skärgårdsorientering, dag 1 (Sommarserien de Luxe)

Lör 8

Tävling: 10:00 Rånö skärgårdsorientering, dag 2 (Sommarserien de Luxe), Rånö

Elit: 10:00 JAS-träning stafett med omstart

Sön 9  
Mån 10

18:30 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Tis 11

18:00 Teknikträning, Bögs Gård (P)

Ons 12

18:00 Onsdagstempo, Bollindervallen

Tor 13

17:00 Motionsorientering Ursvik

Fre 14  
Lör 15

Tävling: VÖOL-dubbeln, dag 1 INSTÄLLD, Brottby

Elit: 10:00‑12:00 Teknikträning6

Sön 16

Tävling: VÖOL-dubbeln, dag 2 INSTÄLLD, Brottby

19:30 E&T&T, Digitalt

Mån 17

18:30 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Tis 18

18:00‑19:30 Teknik, Hällkana

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

Ons 19

15:00‑18:00 Motionsorientering, Sandvikspåret, Viksjö32

18:00 Onsdagstempo, Bolindervallen

Tor 20

17:00 Motionsorientering Ursvik

18:00‑19:00 Orange/lila/gul träning, Görvälnsbadet (P)

Fre 21

Tävling: 14:00 Kvarnsjötrippeln, dag 1, Gladö29

Lör 22

Tävling: 09:00 Kvarnsjötrippeln, dag 2, Gladö51

Tävling: 10:00 Nynäsdubbeln, långdistans INSTÄLLD, Nynäskamn

Sön 23

Tävling: 09:00 Kvarnsjötrippeln, dag 356

Tävling: 10:00 Nynäsdubbeln, medeldistans - INSTÄLLD, Nynäshamn

Mån 24

Tävling: 18:00 KM, Medel [uppskjutet], Flyttat till 31 oktober. Mer info och inbjudan i Eventor kommer

18:30‑20:00 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Tis 25

18:00 Teknik, Samling i Granskog

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

18:00‑20:00 Kapacitetsanalys, Granskog

19:30 Elitmöte, Granskog

Ons 26

17:30 Intervaller, Bolindervallen

Tor 27

17:00 Motionsorientering Ursvik

18:00‑19:00 Orange/lila/gul träning, Hummelmora (P)

Fre 28

Tävling: 17:00 Veteran-SM, sprint INSTÄLLD, Köping

Lör 29

Tävling: Veteran-SM, medel INSTÄLLD, Fallbo, Köping

Budkavle: 18:00 Mot Centrum, Norra Stockholm3L

Sön 30

Tävling: Veteran-SM, lång INSTÄLLD, Fallbo, Köping

Ungdoms-Tävling: 10:00 Ungdomsserien krets Norr 2, Ekerö48

Mån 31

18:30‑20:00 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket