November 2021

DagAktiviteter
Mån 1

Elit: 18:45‑19:45 Elitträning

Styrka: 19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan

Tis 2

18:00 Höstlov, ingen träning för 6-12år

Ons 3  
Tor 4

18:00 Reflexbanan, Granskog

Fre 5

Tävling: 18:00 SM, natt, Åkersberga7

Lör 6  
Sön 7

Tävling: SM, ultralång (juniorer), Fleminsberg3

OK Enen: Novemberserien E1 Veteran/motion OL, Enköping4

Tävling: 09:30 Höstlunken, Fleminsberg23

19:30 E&T&T, Digitalt

Sista anmälningsdag: Novembertävlingarna, medel

Sista anmälningsdag: Novembertävlingarna, lång (och Lång KM)

Mån 8

Elit: 18:45‑19:45 Intervaller

Styrka: 19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan

Tis 9

Motionsvärdar: Helena Sellmark och Teresia Wällstedt - Skidgång

18:00‑20:00 Skidgång, Granskog

18:00 7-12 år: Uggleträning i Granskog

19:00‑21:00 Medlemskväll, Granskog

Sista anmälningsdag: Mareld Stockholm by Night, #2

Ons 10

Sista anmälningsdag: Alternativ Torsdag: Klättring Inomhus

Sista anmälningsdag: Nordcupen deltävling 2

Tor 11

Alternativ Torsdag: Klättring Inomhus27

Fre 12

Sista anmälningsdag: OK Enen: Novemberserien E2, Veteran/motion OL

Lör 13

Tävling: 09:45 Novembertävlingarna, medel, Lida28

Tävling: 10:00 Nordcupen deltävling 2, Rösjöbadet47

18:00 Granskog bokat

Sön 14

09:00 OK Enen: Novemberserien E2, Veteran/motion OL, Viby, Bålsta4

Tävling: 09:45 Novembertävlingarna, lång (och Lång KM), Lida49

Sista anmälningsdag: Nordcupen funktionärsanmälan

Sista anmälningsdag: Mareld Stockholm by Night, #1

Mån 15

Elit: 18:45‑19:45 Intervaller

Styrka: 19:00‑21:00 Styrka, Hemma via länk pga målning i salen

Tis 16

Soppan: Camilla och Mats Lindquist (Granskog)

18:00 Ungdomsträning 6-12år - Uggleträning

18:00‑20:30 Skidgång, Granskog

Sista anmälningsdag: Nordcupen deltävling 3 JOK!

Ons 17

Tävling: 19:00 Mareld Stockholm by Night, #1, Granby, Paradiset5

19:00‑20:30 kartplock inför Nordcupen, Granskog

Sista anmälningsdag: Bakning till Nordcupen 20 nov

Sista anmälningsdag: Inomhusorientering

Sista anmälningsdag: Fakiren

Tor 18

Alternativ Torsdag: Padel28

Fre 19

Sista anmälningsdag: OK Enen: Novemberserien E3, Veteran/motion OL

Lör 20

Tävling: Fakiren, Kolsva3

Tävling: 10:00 Nordcupen deltävling 3 JOK!, Högbyskolan, Viksjö73

Bakning till Nordcupen 20 nov12

Nordcupen funktionärsanmälan15

Sön 21

09:00 OK Enen: Novemberserien E3, Veteran/motion OL, Ekolsund16

Tävling: 10:00‑12:00 Inomhusorientering, Mottagning Adolf Fredriks Fysiocenter, Jakobsberg38

19:00‑21:00 Ungdomssektionens möte, Granskog

Sista anmälningsdag: O-Ringen Indoor Uppsala

Sista anmälningsdag: O-Ringen Indoor Uppsala

Mån 22

Elit: 18:45‑19:45 Intervaller

Styrka: 19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan

Sista anmälningsdag: Alternativ Torsdag: Bowling

Sista anmälningsdag: VNC #1

Tis 23

Soppan: Kimblad/Hellmin (Granskog)

Granskog uthyrt: 09:00‑15:00 Kurt Lindblom

18:00 Ungdomsträning 6-12år - Uggleträning

18:00‑20:30 Skidgång, Granskog

Ons 24

Tävling: 19:00‑20:30 VNC #1, Enebybergs IP18

Sista anmälningsdag: Nordcupen deltävling 4

Tor 25

Alternativ Torsdag: Bowling15

Fre 26

Granskog uthyrt: 09:00‑12:00 Nils Fogeby

Sista anmälningsdag: OK Enen: Novemberserien E4, Veteran/motion OL

Lör 27

Tävling: 10:00 Nordcupen deltävling 4, Runby45

Tävling: 11:00 O-Ringen Indoor Uppsala, Rosendalsgymnasiet, Uppsala13

Sön 28

09:00 OK Enen: Novemberserien E4, Veteran/motion OL, Härjarö9

Tävling: 10:00 O-Ringen Indoor Uppsala, Rosendalsgymnasiet, Uppsala31

19:00‑21:00 Styrelsemöte JOK, Granskog/Teams

Mån 29

Styrka: 19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan

Sista anmälningsdag: Bad-Ugglan i Husbybadet

Tis 30

18:00‑20:30 Skidgång, Granskog

Sista anmälningsdag: Julavslutning ungdom (0-16 år) - bak mm

Bad-Ugglan i Husbybadet25