Maj 2021

DagAktiviteter
Lör 1

Tävling: Silverjakten INSTÄLLD

Tävling: 10:00 Måsenorienteringen INSTÄLLD

Tävling: 10:00 Motionsorientering, Granskog

Budkavle: 21:00 Elitstafetten

Laguppställning för Elitstafetten

Sön 2

Tävling: Nyköpingsorienteringen INSTÄLLD

Tävling: 10:00 Solna OK:s medeldistans INSTÄLLD

14:00‑16:00 Extraträning för ungdomar och juniorer, Östra törnskogen

19:30‑21:00 E&T&T, Digitalt

Mån 3

Elit: 18:45‑20:00 HSK-intervaller

19:00‑21:00 Bratwurst & Brezel Styrka, D'Hoim

Tis 4

Motionsvärdar: Göran 'Uggla' Lundqvist

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog - FLYTTAD TILL MALTESHOLMSBADET

18:00 Orienteringsteknik / poängorientering, Kungsängens IP

Tävling: 18:00 Ungdomsserien, kretstävling 194

Ons 5  
Tor 6

Tävling: 18:00‑20:00 Kapacitetsanalys, Älgkärrstippen

18:00‑19:15 Ingen orange/lila torsdag - anmäl till JOKs "extern karta 7"

Fre 7  
Lör 8

Tävling: Järladubbeln, långdistans INSTÄLLD

Sön 9

Tävling: Klemmingekampen INSTÄLLD, Bommersvik

Tävling: Järladubbeln, medeldistans INSTÄLLD

10:00‑12:00 Extra träning/träningstävling för JOK, Hummelmora83

19:00‑21:00 Styrelsemöte, Teams

Mån 10

Elit: HSK-intervaller

19:00‑20:00 Styrka, Hemma

Tis 11

Tävling: Stockholm City Cup, #1 INSTÄLLD

Motionsvärdar: Henrik "Sol-Halo" Hansson

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Hägerstalund

Ons 12  
Tor 13

10:00‑11:00 Orange/lila torsdag, Skäftingeholmen, Lövholmen, Start Koffsan

Fre 14  
Lör 15  
Sön 16  
Mån 17

Elit: HSK-intervaller

19:00‑21:00 Styrka, Hemma

20:00 Ledarmöte tisdagar 13+, Digitalt

Tis 18

Motionsvärdar: Mikael 'MOL' Hedin

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog

Ons 19

Tävling: Stockholm City Cup, #2 INSTÄLLD

Tävling: 18:30 Stage 1, Stockholm University - Norrsken Stockholm Urban-O Series 2020-2021, Freskati2

Tor 20

17:00 Motionsorientering Ursvik

18:00‑19:00 Orange/lila torsdag, Stäket Gokartbanan

Fre 21  
Lör 22

Tävling: Lidingö Sprint Weekend 2021 dag 1 INSTÄLLD, Rudboda, Lidingö

Tävling: 13:00‑14:30 Ungdomsserien, kretstävling 2, Malmvik, Ekerö43

Sön 23

Tävling: Lidingö Sprint Weekend 2021 dag 2 INSTÄLLD, Rudboda, Lidingö

Mån 24

Elit: 18:45 HSK-intervaller

19:00‑21:00 Styrka, Hemma

Tis 25

Motionsvärdar: Thierry Reignier

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

18:00 Orienteringsteknik

Ons 26

Tävling: Stockholm City Cup, #3 INSTÄLLD

Tor 27

17:00 Motionsorientering Ursvik

18:00‑19:00 Orange/lila torsdag, Bodaäng (P)

Fre 28

17:00‑21:00 Orienteringskurs för vuxna, Granskog

Tävling: 18:00 StOF:s sommarläger, sprint INSTÄLLD

Lör 29

Tävling: World Maze Race in Stockholm, Lappis

STOF träning: Sprintträning Tensta16

09:00‑17:00 Orienteringskurs för vuxna, Granskog

Tävling: 10:00 Veteran-OL Jogersö Oxelösund, Oxelösund

Sön 30

STOF träning: Rogaining norr om stan1

09:00‑15:00 Orienteringskurs för vuxna, Granskog

Budkavle: 10:00 StOF:s sommarläger, stafett INSTÄLLD

19:30 E&T&T, Digitalt

Mån 31

Granskog uthyrt: 16:00‑20:00 Mikael Svalling

Elit: 18:45 HSK-intervaller

19:00‑21:00 Styrka, Hemma