Augusti 2021

DagAktiviteter
Sön 1

Tävling: OK Hällens medeldistans, Svalsta6

Mån 2

Tävling: OK Hällens 3-dagars, dag 1, medel, Svalsta

18:00 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Tis 3

Tävling: OK Hällens 3-dagars, dag 2, lång, Mogetorp

Ons 4

Tävling: OK Hällens 3-dagars, dag 3, lång, Stigtomta

Tor 5  
Fre 6  
Lör 7

Tävling: 10:00 Skärgårdsorientering, dag 1 INSTÄLLD, Rånö

Sön 8

Tävling: 10:00 Skärgårdsorientering, dag 2 INSTÄLLD, Nåttarö

Mån 9

18:00 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Tis 10

Tävling: 18:00‑20:00 Slugger upptakt höst, Bodaäng P

Ons 11

Tävling: 18:30 Stockholm City Cup #1, KTH38

Tor 12

17:00 Motionsorientering Ursvik

Fre 13

Budkavle: Mot Centrum INSTÄLLD

Tävling: Nyköpingsnatten, Bushyttan

Lör 14

Tävling: Höstorienteringen, Buskhyttan

Tävling: 09:30 Gladödubbeln, lång, Gladö Kvarn29

Tävling: 11:00 Arosträffen, Ransta9

Sön 15

Tävling: Måsracet, förlängd medeldistans, Buskhyttan

Tävling: 09:30 Gladödubbeln, medel, Gladö Kvarn28

19:30 E&T&T, Digitalt

Mån 16

Tävling: 16:30‑19:00 Järfälla OK Medel-KM 2021, Kärsön89

Tis 17

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog

Tävling: 18:30 Stockholm City Cup #2, Skanstull45

Ons 18

16:00‑18:00 Motionsorientering, Granskog24

Elit: 18:00 Sensommarspring

Tävling: 18:30 Stage 3, Huddinge - Norrsken Stockholm Urban-O Series 2020-2021, Huddinge

20:00‑21:00 Uppstartsmöte för juniorer och seniorer (DH 17+), Teams

Tor 19

16:30 Motionsorientering Ursvik

Fre 20  
Lör 21

Tävling: Landrunning World Series 2021 - Stockholm - prelude & expo

Tävling: 10:00 Nynäsdubbeln, lång, Nynäshamn25

Tävling: 11:00 Eskilstunaorienteringen, Ärla6

Sön 22

Tävling: Landrunning World Series 2021 - Stockholm, Barkarbystaden

Tävling: 10:00 Nynäsdubbeln, medel, Nynäshamn39

19:00‑21:00 Styrelsemöte JOK, Granskog/Teams

Mån 23

18:00 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Elit: 18:45 HSK-intervaller

Tis 24

Granskog uthyrt: 16:00‑22:00 Ungdomsserien

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Tånglöt

Ungdoms-Tävling: 19:00 Ungdomsserien, regionfinal N, Granskog104

Ons 25

Granskog uthyrt: 16:00‑22:00 Ungdomsserien

Elit: 18:00 SM-träning

Tor 26

17:00 Motionsorientering Ursvik

18:00‑19:00 Orange/Lila torsdag, Säby Gård

Fre 27

Tävling: Veteran-SM, sprint, Köping

Lör 28

Tävling: Veteran-SM, medel11

Tävling: 10:00 Haninge SOK, långdistans, Jordbro16

Granskog uthyrt: 10:00‑14:00 Mikael Svalling

Sön 29

Tävling: Veteran-SM, lång, Vitmossen12

Tävling: 10:00 Haninge SOK, medeldistans30

Mån 30

18:00 Backträning Bruket - OBS! Samling vid parkeringen Görvälns slott, Liftstugan Bruket

Elit: 18:45 HSK-intervaller

Tis 31

Motionsvärdar: Henrik

16:00‑18:00 IBM/Saab/ESIK-orientering (se PM)

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Säbyholm

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog