April 2024

DagAktiviteter
Mån 1

Styrka: 19:00‑21:00 Styrka INSTÄLLD, Olovslundsskolan

Tis 2

18:00 Teknikträning - Moment-Bana, Stäket5

Sista anmälningsdag: Torsdagsträning - teknik 3

Ons 3  
Tor 4

Torsdagsträning - teknik 37

Fre 5

Tävling: Svartnatta

Tävling: 21:00 Grymnatta, Runby, Väsby22

Lör 6

Budkavle: Attunda OK, stafett, Törnskogen8L

Laguppställning för Attunda Stafett

Sön 7

Tävling: Attunda OK, medeldistans, Törnskogen59

Sista anmälningsdag: Lännamedeln

Sista anmälningsdag: Enenracet

Mån 8

Styrka: 19:00‑21:00 Waterloo Styrka, Olovslundsskolan2

Tis 9

Soppan: B-M / G Reinholdsson (Tisdagsträning Granskog)

18:00‑19:15 Ungdomsträning 6-12 år, Granskog

18:00 Breddträning - våruppstart, Granskog

18:00 Teknikträning - Golf-O, Kallhäll10

Sista anmälningsdag: Torsdagsträning - teknik 4

Ons 10  
Tor 11

18:00‑19:00 Gul-orange torsdag, Kallhäll, Pendlarparkeringen Slammertorpsvägen1

Sista anmälningsdag: Knivstasprinten

Torsdagsträning - teknik 416

Fre 12

Tävling: 21:00 SM, natt (Swedish League, #3), Södra Norlång, Ärla6

Lör 13

Tävling: Lännamedeln, Länna27

Budkavle: 21:00 Stigtomtakavlen (Stafettligan, #2), Eriksberg, Stigtomta6L

Laguppställning för Stigtomtakavlen (stafettligan #2)

Sön 14

Tävling: 10:30 Enenracet, Enköping38

19:00‑21:00 Ungdomssektionen, Granskog

Sista anmälningsdag: Uppsala möte, natt

Sista anmälningsdag: Strängnäsdubbeln, dag 1, medel

Sista anmälningsdag: Uppsala möte, medel

Sista anmälningsdag: Strängnäsdubbeln, dag 2, lång

Sista anmälningsdag: Uppsala möte, lång

Mån 15

Styrka: 19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan

Tis 16

Soppan: Wier & Sandin (Granskog)

18:00‑19:15 Ungdomsträning 6-12 år, Granskog

18:00 Teknikträning - Höjdkurvor, Sandviksskolan Viksjö8

Sista anmälningsdag: Torsdagsträning teknik 5

Ons 17

Tävling: Tiomilarepet

Tor 18

Tävling: 18:00 Knivstasprinten, Knivsta22

18:00‑19:00 Gul/Orange Torsdag, Lillsjön (P) Kungsängen

Torsdagsträning teknik 53

Fre 19

Tävling: 21:30 Uppsala möte, natt, Gåvsta, Uppsala5

Lör 20

Tävling: Strängnäsdubbeln, dag 1, medel, Tosterö, Strängnäs10

Tävling: 11:00 Uppsala möte, medel, Vattholma38

Sön 21

Tävling: Strängnäsdubbeln, dag 2, lång, Tosterö, Strängnäs2

Tävling: 10:00 Uppsala möte, lång, Vattholma25

19:00‑21:00 Styrelsemöte

Sista anmälningsdag: Publiktävling VM-test, sprint

Sista anmälningsdag: Järla Orientering, långdistans

Sista anmälningsdag: Järla Orientering, medeldistans

Mån 22

Styrka: 19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan

Tis 23

Soppan: Angheim & Larsson (Granskog)

18:00‑19:15 Ungdomsträning 6-12 år, Granskog

18:00 Teknikträning - Keps-O, Ängsjö

Sista anmälningsdag: Klemmingekampen

Ons 24

20:00‑21:00 Inför 10MILA, Digitalt + Granskog

Sista anmälningsdag: Silverjakten

Sista anmälningsdag: IFK Lidingös medeldistans 1 maj

Tor 25

18:00‑20:00 Torsdagsträning GUL-ORANGE, Kallhäll Villastadsskogen

Fre 26

Tävling: 18:00 Publiktävling VM-test, sprint, Centrum10

Lör 27

Tävling: Järla Orientering, långdistans, Tenntorp, Nacka12

Sön 28

Tävling: Järla Orientering, medeldistans, Tenntorp, Nacka23

Sista anmälningsdag: Stafettliga #4

Mån 29

Styrka: 19:00 Styrka, Olovslundsskolan

Tis 30

18:00 Teknikträning - O-Intervaller, Bögs Gård

Sista anmälningsdag: Ängsjölyftet 2024