September 2020

DagAktiviteter
Tis 1

18:00 Teknik, Samling Överby vid start motionsspåret

Ons 2

16:00‑18:00 Saab-orientering, Ängsjö friluftsgård (P)

Tävling: 17:30‑20:00 Mini-KM, Marhagsskogen, samling Råstensvägen vid Tubvägen83

Tor 3

18:00 Orange-torsdag, Stäket

Fre 4  
Lör 5

Tävling: DM, lång, Stockholm, Vårsta50

Sön 6

Tävling: 09:00 DM, medel, Stockholm, Vårsta69

19:00‑21:00 Ungdomssektionsmöte, Granskog

Sista anmälningsdag: DM, natt, Södermanland+Stockholm

Mån 7

18:30‑20:00 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Tis 8

18:00 Teknik, Hansta g:a skjutbana

Ons 9

17:30 Intervaller, Bolindervallen

Sista anmälningsdag: DM-medel Stockholm, 70+-klasser

Tor 10

18:00‑19:00 Orange/lila/gul torsdag, Mulltorp (P)

Sista anmälningsdag: DM-lång Stockholm, 70+-klasser

Fre 11

Tävling: 20:30 DM, natt, Södermanland+Stockholm, Tveta, Södertälje26

Lör 12  
Sön 13

Budkavle: 10:00 DM, stafett, Stockholm, INSTÄLLD, Orminge

19:30 E&T&T, Digitalt

Mån 14

Tävling: 10:00 DM-lång Stockholm, 70+-klasser, Lida9

18:30‑20:00 Säsongsavslutning Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Sista anmälningsdag: Ungdomsserien, #2, krets Norr 2

Tis 15

Tävling: 10:00 DM-medel Stockholm, 70+-klasser, Lida6

18:00‑20:00 Teknik, Törnskogen

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog, Granskog

18:00 Orange och lila grupp, Granskog

Sista anmälningsdag: Funktionär StOF elitträning sprint

Sista anmälningsdag: Extern karta 16

Ons 16

18:00 Onsdagstempo, Bolindervallen

Tor 17

18:00‑19:00 Orange/Lila/Gul torsdag, Veddesta

Extern karta 1625

Fre 18

Sista anmälningsdag: Motionsorientering, Granskog

SM medel och lång i Göteborg8

Lör 19

10:00‑13:00 Motionsorientering, Granskog21

Ungdoms-Tävling: 10:00 Ungdomsserien, #2, krets Norr 2, Kärsön47

Motionsorientering, Granskog9

Sön 20

Tävling: 10:00 Brakmarslången i Tyresö INSTÄLLD, Tyresö

Tävling: 19:00 Ungdoms-SM, Lång, Småland7

Sista anmälningsdag: Road to SM Sprint #1

Sista anmälningsdag: Arosträffen

Mån 21

18:00 Road to SM Sprint #1, Olovslundsskolan14

Tis 22

18:00 Teknik, Granskog

18:00 Kapacitetsanalys, Älgkärrstippen

Sista anmälningsdag: Extern karta 17

Ons 23

Tävling: Natti-Natti

Funktionär StOF elitträning sprint12

Sista anmälningsdag: Halikko-viesti

Tor 24

18:00‑19:00 Orange torsdag, Fjällenskolan Viksjö, Ekollongränd

Extern karta 173

Fre 25  
Lör 26

Budkavle: Österåkerskavlen, Åkersberga

Tävling: OK Österåker, medeldistans, Åkersberga

Tävling: OL-skytte, SM Masstart

Tävling: 10:00 Arosträffen, Gäddeholm, Västerås28

Granskog uthyrt: 11:00‑15:00 Sundbybergs IK

Sön 27

Tävling: OL-skytte, Nationell sprint

Granskog uthyrt: 10:00‑14:30 Sundbybergs IK

15:00‑16:30 Halvårsmöte, Digitalt + Granskog

19:00‑21:00 Träningsplanering inför vintern HD13-90, Digitalt

Sista anmälningsdag: Ungdomsserien - Funktionärsanmälan

Sista anmälningsdag: Road to SM Sprint #2

Sista anmälningsdag: Mälarö medeldistans

Mån 28

18:00 Road to SM Sprint #21

Tis 29

18:00 Teknik

Sista anmälningsdag: Extern karta 18

Ons 30

18:00‑19:00 Onsdagstempo