Juni 2021

DagAktiviteter
Tis 1

Motionsvärdar: Teresia Wallstedt

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, FSödra Ängsjö, Stäket (Vändplan) och Gokartbanans parkering

Sista anmälningsdag: Extern karta 10

Ons 2  
Tor 3

17:00 Motionsorientering Ursvik

18:00‑19:00 Orange/lila torsdag, Fasteboskolan

Sista anmälningsdag: Funktionär Motionsorientering Görväln

Extern karta 1028

Fre 4  
Lör 5

Tävling: DM, sprint, Stockholm INSTÄLLD, Eriksdal

Granskog uthyrt: 08:00‑22:00 Lena Radler

Sön 6

10:00 Motionsorientering, Görväln64

Funktionär Motionsorientering Görväln6

Mån 7

18:00 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Elit: 18:45 HSK-intervaller

Tis 8

Motionsvärdar: Helena Sellmark

18:00‑19:15 Ungdomsträning 6-12år - Sommaravslutning, Granskog

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Görvälns slott

Sista anmälningsdag: Extern karta 11

Ons 9

Tävling: 16:00‑18:00 SAAB-träning, Västra Vegarondellen

Sista anmälningsdag: Ungdomens 10-mila

Sista anmälningsdag: Träningsstafett - Jok-ola & Vänla

Tor 10

17:00 Motionsorientering Ursvik

18:00‑19:00 Orange/lila torsdag, Råstensvägen/Tubvägen

Extern karta 1115

Fre 11  
Lör 12  
Sön 13

19:00‑21:30 Styrelsemöte JOK, Granskog/Teams

Sista anmälningsdag: Stage 2, Solna - Norrsken Stockholm Urban-O Series 2020-2021

Mån 14

18:00 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Tis 15

Motionsvärdar: Göran Lundqvist

18:00 Jannefighten, Ängsjö friluftsgård (P)

Elit: 18:00 HSK-intervaller

Ons 16

Elit: 18:00‑19:30 Elit-styrka

Tävling: 18:30 Stage 2, Solna - Norrsken Stockholm Urban-O Series 2020-20219

Tor 17

17:00 Motionsorientering Ursvik

Granskog uthyrt: 17:00‑21:00 Sara Andersson

Fre 18  
Lör 19

Tävling: Stockholm City Hunt

Laguppställning för Träningsstafett - Jok-ola & Vänla

Sön 20

19:00‑21:00 Ungdomssektionens möte via Teams

Sista anmälningsdag: Läger i Ängsjö - som ersättning för Rikslägret

Mån 21

09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog

18:00 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Tis 22

Motionsvärdar: Göran Lundqvist

09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog

18:00‑20:00 Sluggerupptakt, Bodaäng (P)

Elit: 18:00 Försommarspring

Sista anmälningsdag: Funktionär/ledare för läger i Ängsjö (som ersättning för Rikslägret)

Ons 23

09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog

Tor 24

09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog

Fre 25  
Lör 26  
Sön 27

Rikslägret i Idre 202124

Mån 28

18:00 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Sista anmälningsdag: Trekvällars, etapp 1, lång

Läger i Ängsjö - som ersättning för Rikslägret17

Funktionär/ledare för läger i Ängsjö (som ersättning för Rikslägret)4

Tis 29  
Ons 30