April 2018

DagAktiviteter
Sön 1  
Mån 2

Tävling: 10:00 Kringelträffen, Södertälje27

19:00 Ingen Påsk-Styrka

Tis 3

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog

18:00‑19:15 Påsklov - ingen träning 7-12,13+kort

Ons 4

11:00 Onsdagstempo, Granskog

16:00‑18:00 Motionsorientering, Granskog24

Tor 5

18:00‑20:00 Extern karta 3, Törnskogen

Fre 6

Tävling: Väsby OK, Grymnatta, Skepptuna14

Lör 7

Tävling: Lännamedeln - INSTÄLLD, Länna

09:00‑12:00 Städning Granskog & Bastu, Granskog

Sön 8

Budkavle: Rånässtafetten INSTÄLLD, Rånäs

UP-Tävling: 11:00 Mälarhöjdens IK, medeldistans, Sätra62

Mån 9

19:00 Finsk Styrka, Olovslundsskolan

Tis 10

Soppan: Melker Lundqvist + Wilhelm Larsson

18:00‑19:15 Träning 7-12 och 13+ kort, Granskog

18:00‑20:00 Stafettintervall, Granskog

Ons 11

18:00 Onsdagstempo

19:00 25manna blockchefsmöte, Granskog

Tor 12

18:00‑19:00 Träning gul-orange grupp, HD12&13+kort, Parkering vid Sandviksskolan. Start/mål 300 m västerut efter elljusspåret

Tävling: 18:30 Tiomilarepet, Tullinge1

Fre 13  
Lör 14

UP-Tävling: Täby OK, långdistans, Gillinge53

Sön 15

Tävling: Enenracet, Lillkyrka15

Tävling: Täby OK, medeldistans, Gillinge27

18:30 Ungdomssektionsmöte, Granskog

Mån 16

19:00 Utrechtstyrka, Olovslundsskolan

Tis 17

Soppan: Alm + Rönnmark

18:00 Träning 7-12 och 13+ kort, Granskog

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog/Kungsängen

Ons 18

17:00‑20:00 Sortering av kartor och banor inför tävlingen 22 april, Granskog

18:00 Onsdagstempo, Veddesta spåret

Tor 19

18:00‑19:00 Träning gul-orange, HD12&13+kort gruppen + se mer info för andra, Lillsjöbadets parkering, Kungsängen

Fre 20

Tävling: 21:30 Uppsala möte, natt, Rasbo6

Lör 21

Tävling: IFK Lidingö, långdistans, Lidingö20

09:00‑12:00 Städning Granskog & Bastu, Granskog

Tävling: 11:00 Uppsala möte, medel - INSTÄLLD, Långhundra

15:00 Arenabygge, Hällkana

16:00‑18:00 Kontrollutsättning, Hällkana

Sön 22

07:00 Provlöpning, Hällkana

Tävling: 10:00 Uppsala möte, lång - INSTÄLLD, Långhundra

UP-Tävling: 10:00 Järfälla OK, medeldistans, Hällkana58

Mån 23

19:00 Inför-10-Mila-Styrka, Olovslundsskolan

Tis 24

Soppan: Hedendahl + El Hajji

18:00 Träning 7-12 och 13+ kort, Granskog

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Stäket Biskop Brasks gränd

20:00 10MILA träff, Granskog

Ons 25

16:00‑18:00 Saab-Orientering, Hummelmora-parkeringen

18:00‑00:00 Onsdagstempo, Granskog

Tor 26

17:00 Motionsorientering Ursvik

18:00‑19:00 Träning gul-orange, HD12&13+kort gruppen + se mer info för andra, Kallhällsbadet

Fre 27  
Lör 28

Budkavle: 10:30 Tiomila, Nynäshamn9L

Laguppställning för 10MILA

Sön 29

Granskog uthyrt: 20:00‑22:00 Styrelserummet: styrelsemöte

Mån 30

19:00 10-Mila-Återhämtnings-Styrka, Olovslundsskolan