Du titta på den gamla hemsidan.
Var vänlig och uppdatera dina bokmärken.
Den nya sidan finns här:
https://jarfallaok.se/
Dag | Aktiviteter |
Tis 1 |
Soppan: Gabriel Constatinides + Emton Insulander 18:00‑19:15 Ungdomsträning 7-12 och 13+, Granskog 18:00‑20:00 Sluggerpokalen final, Granskog |
Ons 2 |
Onsdagstempo 18:45 Saab Natt-OL, Granskog Budkavle: 19:00 Natti Natti, Hökarängen |
Tor 3 |
18:00 Gul/orange torsdag, Sandviksskolan, Viksjö |
Fre 4 |
Granskog uthyrt: 09:00‑13:00 Mikael Svalling |
Lör 5 |
|
Sön 6 |
|
Mån 7 |
Styrka: 19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan |
Tis 8 |
Soppan: Broms + Adam Bechor (Lindgren) 18:00‑19:15 Ungdomsträning 7-12 och 13+, Granskog 18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog 20:00‑21:00 25MANNA upptakt, Granskog |
Ons 9 |
Tävling: 10:00 Luffarligan, Enebybergs IP 18:00 Onsdagstempo |
Tor 10 |
18:00‑19:00 Angående gul-orange torsdag, anmäl till extern karta |
Fre 11 |
|
Lör 12 |
Budkavle: 25manna, Jordbro4L 08:00‑12:00 Granskog städning Granskog uthyrt: 12:00 Stockholms Scoutdistrikt |
Sön 13 |
Tävling: 25mannamedeln, Jordbro |
Mån 14 |
Styrka: 19:00‑21:00 Styrka à la Främlingslegionen, Olovslundsskolan |
Tis 15 |
Soppan: Familjen Coello-Petters + Albin Edvinsson 18:00‑19:15 Ungdomsträning 7-12 och 13+, Granskog 18:00‑19:30 Terräng-KM, Granskog 20:00 Festkommitte, Granskog, styrelserummet |
Ons 16 |
Tävling: 10:00‑12:00 Luffarligan, Granskog Tävling: 10:00 Luffarligan - Granskog, Granskog 18:30 Onsdagstempo, Bolindervallen 19:30‑20:30 Utklädningskväll i Granskog, Granskog |
Tor 17 |
18:00‑20:00 Orenteringsteknik med lagtempo, Granskog 18:00‑20:00 Gul/orange torsdag, Granskog |
Fre 18 |
Tävling: Lugnetsprinten, Lungnet, Falun2 |
Lör 19 |
Budkavle: Daladubbeln, stafett, Danholn, Falun16L Tävling: Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag, Danholn, Falun3 Tävling: 11:00 Dala-Dubbeln, patrull klubb, Falun |
Sön 20 |
Tävling: Daladubbeln, patrull, Danholn, Falun Tävling: Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag, Danholn, Falun2 |
Mån 21 |
Styrka: 19:00‑21:00 Oktoberfest-Styrka, Olovslundsskolan |
Tis 22 |
Soppan: Familjen Binnberg 18:00‑19:15 Ungdomsträning 7-12 och 13+, Granskog 18:00‑20:00 Orenteringsteknik med hög fart, Granskog |
Ons 23 |
Tävling: Luffarligan 23 oktober 19:00‑21:00 Halvårsmöte, Granskog 19:00 INSTÄLLD PGA HALVÅRMÖTE Onsdagstempo |
Tor 24 |
18:00‑19:30 Träning gul-orange nivå - anpassad Niklas nattmacka, Granskog 18:00‑20:00 Niklas nattmacka, Granskog |
Fre 25 |
Tävling: 19:30 Haningenatten, Rudan2 |
Lör 26 |
Tävling: Solna OK Barometersprinten, Frösunda1 Budkavle: Smålandskavlen, Åseda 08:00‑12:00 Granskog städning Budkavle: 10:00 Halikko, Salo, Finland Budkavle: 13:00 Haningestafetten, Handen |
Sön 27 |
Tävling: Oktoberracet, Härjarö37 |
Mån 28 |
Styrka: 19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan |
Tis 29 |
Soppan: Höstlov |
Ons 30 |
Tävling: Luffarligan Upplands Väsby, Väsby OK |
Tor 31 |
18:00 Träningsplaneringsmöte, Granskog |