Februari 2020

DagAktiviteter
Lör 1

Tävling: Stockholm Indoor Cup 1/2, Viktor Rydbergs Samskola, Djursholm, Danderyd34

Sön 2

Tävling: Stockholm Indoor Cup 2/2, Södertörns Högskola, Flemingsberg, Huddinge34

Senaste anmälan: 13-14 träffar varandra #2

INSTÄLLT: Resa och boende Ultra-SM i Västervik

Mån 3

19:00‑21:00 Disco-styrka, Olovslundsskolan

Tis 4

Soppan: Forsberg

18:00 Ungdomsträning 6-12år Vattmyraskolan

18:00 Distansträning. 30 backar.

20:00‑21:00 E. E&T möte, Granskog, Styrelserummet

Ons 5

Tävling: 19:00 Vinternattcup, Turebergs klubbstuga, Törnskogen12

Tor 6

18:00 Intervaller

19:45‑20:45 Teori: Tre grupper, Granskog

Fre 7  
Lör 8

08:00‑12:00 Granskog uthyrt mellan kl. 8:00-12:00: Städning

09:00‑16:00 15-16 träff på Rudbeck, Sollentuna Friidrottshall

10:00‑14:00 13-14 träffar varandra #2, Campus Vaxholm, Janne Gustafssons väg

Sön 9

Möte i styrelserummet, Granskog

10:00 B&L Vinterrogaine #316

19:00‑21:00 Ungdomsektionsmöte, Granskog

Mån 10

19:00‑21:00 Serie A-styrka, Olovslundsskolan

Tis 11

Soppan: Johan Sköld + Niklas Svensson

18:00 Distansträning: Grovorientering, Granskog

18:00 Ungdomsträning 6-12år Vattmyraskolan

20:00‑21:00 10MILA

Ons 12

Tävling: 19:00 Mila Stockholm By Night #4, Ängsjö friluftsgård27

Tor 13

18:00 Intervaller, Granskog

19:45 Teori i grupper, Granskog

Fre 14  
Lör 15

Granskog uthyrt: 13:00‑16:00 Västerås SOK

Sön 16

13:00‑15:00 Årsmöte, Granskog

Mån 17

19:00‑21:00 Skyrunning-styrka, Olovslundsskolan

Tis 18

Soppan: Dora Kock

18:00 Distansträning. Reflexrundan.

18:00 Ungdomsträning 6-12år Vattmyraskolan

18:00‑19:15 Orange och lila grupp: Sprintorientering, Granskog

20:00‑21:00 Tisdagsträningsplanering, Granskog, Styrelserummet

20:30 10MILA-upptakt, Granskog

Ons 19

Tävling: 19:00 Vinternattcup #519

Tor 20

18:00 Intervaller

19:45 Teori, Granskog

Fre 21  
Lör 22

Granskog uthyrt: hela dagen Rebecca Waldenfjord

08:00‑12:00 Granskog uthyrt mellan kl. 8:00-12:00: Städning

Sön 23

Granskog uthyrt: hela dagen Rebecca Waldenfjord

Mån 24

19:00‑21:00 SportlovsStyrka, Olovslundsskolan

Tis 25

18:00 Kontrollplock och distans Ingen soppa (sportlov), Granskog

18:00 Ingen ungdomsträning 6-12år - Sportlov!

Ons 26  
Tor 27

18:00 Egen sportlovsträning

Fre 28

Granskog uthyrt: 10:00‑14:00 Mikael Svalling

Lör 29