Du titta på den gamla hemsidan.
Var vänlig och uppdatera dina bokmärken.
Den nya sidan finns här:
https://jarfallaok.se/
Dag | Aktiviteter |
Lör 1 |
Elit: 10:00 Fjäril medel |
Sön 2 |
10:00 Fjäril medel, Laggatorp (Arlanda N) |
Mån 3 |
09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog 18:30 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket |
Tis 4 |
09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog 18:00 Slugger, Ängsjö |
Ons 5 |
09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog 17:30 Onsdagstempo, Berghemsparken |
Tor 6 |
09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog 17:00 Motionsorientering Ursvik, Ursvik 18:00‑20:00 Sensommarspring, Granskog |
Fre 7 |
09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog Tävling: 14:00 Rånö skärgårdsorientering, dag 1 (Sommarserien de Luxe), Rånö |
Lör 8 |
Tävling: 10:00 Rånö skärgårdsorientering, dag 2 (Sommarserien de Luxe), Rånö Elit: 10:00 JAS-träning stafett med omstart |
Sön 9 |
|
Mån 10 |
18:30 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket |
Tis 11 |
18:00 Teknikträning, Bögs Gård (P) |
Ons 12 |
18:00 Onsdagstempo, Bollindervallen |
Tor 13 |
17:00 Motionsorientering Ursvik, Ursvik |
Fre 14 |
|
Lör 15 |
Tävling: VÖOL-dubbeln, dag 1 INSTÄLLD, Brottby
Elit: 10:00‑12:00 Teknikträning6 |
Sön 16 |
Tävling: VÖOL-dubbeln, dag 2 INSTÄLLD, Brottby
19:30 E&T&T, Digitalt |
Mån 17 |
18:30 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket |
Tis 18 |
18:00‑19:30 Teknik, Hällkana 18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog |
Ons 19 |
15:00‑18:00 Motionsorientering, Sandvikspåret, Viksjö32 18:00 Onsdagstempo, Bolindervallen |
Tor 20 |
17:00 Motionsorientering Ursvik, Ursvik 18:00‑19:00 Orange/lila/gul träning, Görvälnsbadet (P) |
Fre 21 |
Tävling: 14:00 Kvarnsjötrippeln, dag 1, Gladö29 |
Lör 22 |
Tävling: 09:00 Kvarnsjötrippeln, dag 2, Gladö51 Tävling: 10:00 Nynäsdubbeln, långdistans INSTÄLLD, Nynäskamn |
Sön 23 |
Tävling: 09:00 Kvarnsjötrippeln, dag 3, Gladö Kvarn56 Tävling: 10:00 Nynäsdubbeln, medeldistans - INSTÄLLD, Nynäshamn |
Mån 24 |
Tävling: 18:00 KM, Medel [uppskjutet], Flyttat till 31 oktober. Mer info och inbjudan i Eventor kommer 18:30‑20:00 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket |
Tis 25 |
18:00 Teknik, Samling i Granskog 18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog 18:00‑20:00 Kapacitetsanalys, Granskog 19:30 Elitmöte, Granskog |
Ons 26 |
17:30 Intervaller, Bolindervallen |
Tor 27 |
17:00 Motionsorientering Ursvik, Ursvik 18:00‑19:00 Orange/lila/gul träning, Hummelmora (P) |
Fre 28 |
Tävling: 17:00 Veteran-SM, sprint INSTÄLLD, Köping |
Lör 29 |
Tävling: Veteran-SM, medel INSTÄLLD, Fallbo, Köping
Budkavle: 18:00 Mot Centrum, Norra Stockholm3L |
Sön 30 |
Tävling: Veteran-SM, lång INSTÄLLD, Fallbo, Köping
Ungdoms-Tävling: 10:00 Ungdomsserien krets Norr 2, Ekerö48 |
Mån 31 |
18:30‑20:00 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket |