April 2021

DagAktiviteter
Tor 1

Tävling: Svartnatta INSTÄLLD

Soppan: Ingen (Granskog)

Elit: 18:00 Vårspring

Tävling: 20:00 Nacka by Night INSTÄLLD

Fre 2  
Lör 3

10:00 Häxjakten, Biskop Brask gränd33

Sön 4

Extraträning ungdomar och juniorer, sön 4/4, kl. 10-1211

Mån 5

Elit: 10:00‑12:00 HSK-intervaller

19:00 E&T&T, Digitalt

Extraträning ungdomar och juniorer, mån 5/4, kl. 12-148

Tis 6

Ungdomar 6-12år - Påsklov (ingen träning)

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog

Ons 7

20:00 Ledarmöte tisdagar 13+, Digitalt

Tor 8  
Fre 9

Tävling: Grymnatta INSTÄLLD

Resa och boende till Västervikshelgen 9/4 - 11/410

Lör 10

Tävling: Strängnäsdubbeln, medel INSTÄLLD

Rastapopoulosträffen63

Sön 11

Tävling: Enenracet INSTÄLLD

Tävling: Strängnäsdubbeln, lång INSTÄLLD

Extraträning ungdomar och juniorer, sön 11/4, kl. 10-1223

Mån 12

Elit: 18:45 HSK-intervaller

19:00‑21:00 Styrka, Hemma

Tis 13

Motionsvärdar: Thierry 'Gueorgiou-Wannabe' Reignier

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Brunna

Ons 14

Budkavle: Tiomilarepet INSTÄLLD

16:00‑18:00 Saab-banor

Tor 15

18:00‑19:00 Orange/lila torsdag - Säsongspremiär!, Kallhällsbadet (P)

Fre 16

Tävling: SM, natt, Swedish League, #3 INSTÄLLD

Lör 17

Budkavle: Stigtomtakavlen INSTÄLLD

Tävling: Lännamedeln INSTÄLLD

Tävling: Stigtomtadubbeln, dag 1, medel INSTÄLLD

Tävling: Stigtomtadubbeln, dag 1, lång INSTÄLLD

JMC 20217

Sön 18

Budkavle: Rånässtafetten INSTÄLLD

Tävling: Stigtomtadubbeln, dag 2, medel INSTÄLLD

Tävling: Stigtomtadubbeln, dag 2, lång INSTÄLLD

10:00‑12:00 Extra träningstävling ungdomar och juniorer - resultat upplagt!, Görvälnsbadet (P)

10:00 Paradisträning, Paradiset39

Träningstävling ungdom och juniorer37

Mån 19

Elit: 18:45‑20:00 HSK-intervaller

19:00‑21:00 Styrka, Hemma

Tis 20

Motionsvärdar: Teresia 'JMC 2019' Wällstedt

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Viksjö- Hummelmoravägen

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

Ons 21  
Tor 22

18:00‑19:15 Orange/lila torsdag, Samling vid parkeringen till Görvälns slott

Fre 23

Tävling: 21:30 Uppsala möte, natt INSTÄLLD

Lör 24

Tävling: 09:00 SM, sprint + Swedish League, #4 INSTÄLLD

Granskog uthyrt: 12:30‑16:30 Thierry Reignier

Sön 25

Tävling: Uppsala möte, lång INSTÄLLD

Budkavle: SM, sprintstafett INSTÄLLD

14:00‑16:00 Extraträning för ungdomar och juniorer, Hansta24

Mån 26

Elit: 18:45‑20:00 HSK-intervaller

19:00‑21:00 Styrka, Hemma

20:00 Ledarmöte 13+, Digitalt

Tis 27

Motionsvärdar: Helena 'JOC 2020' Sellmark

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Bodaäng (P)

Elit: 18:00‑20:00 Kapacitetsanalys

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

Ons 28

16:00‑18:00 Saab-Banor, Järvafältet S

20:00‑21:00 Digital samling inför elitstafetten

Sista anmälningsdag: Funktionär Motionsorientering Granskog

Sista anmälningsdag: Extraträning för ungdomar och juniorer, 2 maj kl. 14-16

Tor 29

Tävling: Nyköpingsnatten INSTÄLLD

18:00‑19:00 Orange/lila torsdag, Bruket (P)

Sista anmälningsdag: Motionsorientering

Fre 30

Sista anmälningsdag: Boende och resa: Elittävlingar Bjursås och Orsa 13/5-16/5