Tävlingskalender 2020

Januari
Ons 22 19:00 VinterNattCup - VNC #3 (Enebybergs IP)18
Februari
Lör 1 Stockholm Indoor Cup 1/2 (Viktor Rydbergs Samskola, Djursholm, Danderyd)34
Sön 2 Stockholm Indoor Cup 2/2 (Södertörns Högskola, Flemingsberg, Huddinge)34
Ons 5 19:00 Vinternattcup (Turebergs klubbstuga, Törnskogen)12
Ons 12 19:00 Mila Stockholm By Night #4 (Ängsjö friluftsgård)27
Ons 19 19:00 Vinternattcup #519
Mars
Ons 4 18:30 Natt-KM vid Hällkana (Hällkana)54
Ons 11 Miia Stockholm by Night, #5, final (Tullinge)8
Tis 17 18:30-20:00 Natt-KM HD10-14 (finns öppen bana) (Granskog)41
Sön 22 10:00 Kringelträffen INSTÄLLD (Järna)
Fre 27 Sumpnatta (Ursvik)20
Lör 28 Nyköpingsorienteringen INSTÄLLD (Buskhyttan)
Sön 29 09:30 Budkavle: Måsenstafetten INSTÄLLD (Buskhyttan)
Skid-O: SkidO, SM, sprintprolog och publiktävling, Boden INSTÄLLD (Boden)
Mån 30 Skid-O: SkidO, SM, jaktstart, Boden INSTÄLLD (Boden)
April
Fre 3 21:00 Grymnatta INSTÄLLD (Tillfället)
Lör 4 Kolmårdsdubbeln, medel INSTÄLLD (Norrköping)
SM, ultralång, och Swedish League, #1 INSTÄLLD (Västervik)
12:00 Lännamedeln INSTÄLLD (Hagby)
Sön 5 Budkavle: Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskaveln INSTÄLLD (Norrköping)
Budkavle: Rånässtafetten INSTÄLLD (Rånäs)
Kolmårdsdubbeln, individuella öppna klasser INSTÄLLD (Norrköping)
Fre 10 21:00 Budkavle: Stigtomtakavlen INSTÄLLD (Berga)
Lör 11 Stigtomtakavlen, individuella öppna klasser INSTÄLLD (Berga)
Mån 13 OK Ravinen INSTÄLLD (Nacka)
Fre 17 SM, natt, och Swedish League, #2 INSTÄLLD (Åkersberga)
Lör 18 Täby OK, medel (Gillingekrossen)14
Sön 19 Täby OK, lång (Gillingekrossen)10
Fre 24 Uppsala möte, natt INSTÄLLD (Skyttorp)
Lör 25 Uppsala möte, medel INSTÄLLD (Södra Lunsen)
IFK Lidingö SOK INSTÄLLD (Lidingö)
Sön 26 Uppsala möte, lång INSTÄLLD (Södra Lunsen)
Gustavsbergs OK, Långdistans (Lillsved, Värmdö)
Maj
Fre 1 Silverjakten (Sala)1
Klemmingekampen (Nykvarn)6
13:00 Tiomila jubileumstävling - INSTÄLLD eller genomförs vid annan tidpunkt (Tranbygge)
18:00 Tiomila in Upplands Bro, Open Individual Friday INSTÄLLD (Tranbygge)
Lör 2 Budkavle: Tiomila i Upplands Bro INSTÄLLD (Tranbygge)
10:00 Tiomila in Upplands Bro, Open Individual Saturday INSTÄLLD (Tranbygge)
Ons 6 18:30 DM, sprint, Stockholm (Erikdalsbadet)18
Lör 9 11:00 Swedish League #3, medel, juniorer + nationell tävling INSTÄLLD (Roslagen)
Ons 13 18:30 Stockholm City Cup, #1 (KTH)
Tis 19 18:30 Stockholm City Cup, #2 (Farsta)
Ons 27 18:30 Stockholm City Cup, #3 (Karolinska Västra)
Fre 29 Budkavle: Centrum Team Sprint (Havet)
Lör 30 10:00 SM, sprint, och Swedish League, #5 (Växjö)
Juni
Lör 13 14:00-09:00 Budkavle: Napapiiri Jukola (Rovaniemi, Finland)
Tis 30 Trekvällars (Lillängen, Nacka)
Juli
Mån 20 06:00 O-Ringen (Uppsala)
Tor 23 12:00 MTB-O: O-Ringen, MTBO (Uppsala)