Tävlingskalender 2022

Januari
Ons 12 Mareld Stockholm By Night, #33
Ons 19 19:00 VNC #315
Februari
Ons 2 19:00 VNC #41
Lör 5 Stockholm Indoor Cup, dag 1
Sön 6 Stockholm Indoor Cup, dag 2
Ons 9 Mareld Stockholm By Night, #41
Ons 16 VNC #5
Mars
Ons 9 Mareld Stockholm By Night, #5, final
Lör 19 Kringelträffen, dag 1, medel
Sön 20 Kringelträffen, dag2, lång
Fre 25 Nyköpingsnatten
Sumpnatta
Lör 26 Nyköpingsorienteringen
Sön 27 Budkavle: Måsenstafetten
April
Fre 1 Snättringe, natt
Svartnatta
Sön 3 Järla IF OK:s medeldistans
Fre 8 Grymnatta
Lör 9 Lännamedeln
Sön 10 Budkavle: Rånässtafetten
Ons 13 Norrsken Stockholm Urban O Series, #1, medel (Skarpnäck)
Tor 14 Ravinen, natt
Fre 15 Budkavle: Stigtomtakaveln
Lör 16 Budkavle: Stigtomtakavlen, individuella öppna klasser
Ravinen, långdistans
Sön 17 Attunda OK, medel
Mån 18 Enenracet
Järfälla OK, lång
Ons 20 Tiomilarepet
Fre 22 SM, natt (Swedish League, #3) (Godegård)
Uppsala möte, natt
Lör 23 IFK Tumba, medel
Uppsala möte, medel
Sön 24 Swedish League, #4, medel + Zinkgruvemedeln (Zinkgruvan)
Uppsala möte, lång
Lör 30 Arosträffen
Roslagshelg, dag 1, lång
Hågelbydubbeln, dag 1
Maj
Sön 1 Klemmingekampen
Silverjakten
Roslagshelg, dag 2, medel
Lör 7 Budkavle: Tiomila i Ånnaboda, Örebro (Ånnaboda)
Ons 11 DM, sprint, Stockholm
Lör 14 SM, knockout-sprint (Göteborgs)
Sön 15 01:00 SM, sprint
Ons 18 Stockholm City Cup, #1
Lör 21 JVM-test medeldistans
Sön 22 Melkers minne
IFK Lidingö, dag 2, sprint
Fre 27 Sommarläger, sprint
Sön 29 Budkavle: Sommarläger, stafett
Juni
Ons 1 Stockholm City Cup, #2
Lör 4 SM, ultralång (Edsbyn)
Sön 5 Budkavle: Centrum Teamsprint
Ons 8 Stockholm City Cup, #3
Juli
Lör 2 Budkavle: SM, sprintstafett (Linköpings)
Mån 4 Trekvällars, etapp 1, lång
Tis 5 Trekvällars, etapp 2, medel
Ons 6 Trekvällars, etapp 3, lång
Tor 21 Stockholm City Race (Mariehäll)
Augusti
Ons 10 Norrsken Stockholm Urban O Series, #6, medel (Högsätra, Lidingö)
Fre 12 Mot Centrum
Lör 20 Långhundradubbeln
Waxholms OK, lång
Sön 21 Sundbybergs IK, medel
Lör 27 DM, lång, Stockholm
Sön 28 DM, medel, Stockholm
September
Fre 2 DM, natt, Stockholm
Sön 4 Budkavle: DM, stafett, Stockholm
Fre 9 Ungdom: Ungdoms-SM, sprint (Högdalen)
Lör 10 Ungdom: Ungdoms-SM, lång (Gålö)
SM, lång (Fjällgrycksbo)
Sön 11 Budkavle: Ungdoms-SM, distriktsstafett (Gålö)
Ons 14 Norrsken Stockholm Urban O Series, #7, medel (Hjorthagen)
Fre 16 SM, medel (Orsa Grönklitt)
Veteran-SM, sprint (Vetlanda)
Lör 17 Veteran-SM, medel (Fagerhult)
Sön 18 BVSOK/MSOK, medel
Budkavle: SM, stafett (Orsa Grönklott)
Veteran-SM, lång (Fagerhult)
Lör 24 Budkavle: Österåkerskavlen
OK Österåker, medel
Ons 28 Natti natti
Oktober
Lör 1 Ungdom: Ungdomsseriefinalen
Lör 8 09:00 Budkavle: 25manna (Flemingsberg)
Sön 9 25mannamedeln + Swedish League, #8 (WRE)
Tor 13 Norrsken Stockholm Urban O Series, #8, medel (Finnboda)
Fre 21 Haningenatten
Lör 22 Budkavle: Haninge sprintstafett
Swedish League, #9, medel (Strängnäs)
Sön 23 Oktoberracet
Swedish League, #10, jaktstartsfinal, avkortad lång (Strängnäs)
Swedish League, #10, final, jaktstart (Strängnäs)
November
Lör 5 Rodhenloppet
Sön 6 Höstlunken
Lör 12 Novembertävlingarna, medel
Sön 13 Novembertävlingarna, lång
Ons 16 Mareld Stockholm By Night, #1
Lör 19 Fakiren
December
Ons 7 Mareld Stockholm By Night, #2